Luuk Heezen

KUNST IS LANG: Lou-Lou van Staaveren

Podcast
19 maart 2025

Aflevering 316 – Lou-Lou van Staaveren

In de fotografische portretten die Lou-Lou van Staaveren van de natuur maakt, schemert altijd de menselijke hang naar ordening door. Een werk uit de serie Garden Frames toont vier fotoprints van verschillende bloeiende struiken: twee kleine vierkante onderop, en daarboven twee grote langgerekte, waarbij het beeld op de ene print naar links en op de andere naar rechts is gekanteld. Door hun vlakverdeling en gewelfde lijst, met elegante afsnijdingen aan de hoeken, refereren ze aan de plattegrond van een klassieke Franse siertuin.

Ook is er de doorlopende reeks Pleasant Place: foto’s genomen op de lap grond die Lou-Lou en haar familie in Aalsmeer hebben ingericht als hun droomtuin, met onder meer een bloemenheuvel, verschillende tuinkamers, een doolhof, moestuin en boomgaard. In haar werk vermengt Lou-Lou ongefilterde foto’s met gemanipuleerde afbeeldingen, om te komen tot een portret van de ideale tuin – die in werkelijkheid niet bestaat, maar zich desondanks toch in beeld laat vangen.

Lou-Lou van Staaveren – Pottery, 2024.
Lou-Lou van Staaveren – De Tuin (naar Jacobus van Looy), 2023.
Lou-Lou van Staaveren – Pompoenoogst, 2023-2025.
Lou-Lou van Staaveren – Rodondendron in Chenonceau.
Lou-Lou van Staaveren – Pleasant Place 1-6.

Werk van Lou-Lou is te zien op de aankomende editie van Art Rotterdam – 28 tot en met 30 maart in Ahoy – in de Prospects-sectie van het Mondriaan Fonds. Meer informatie over Prospects vind je hier.

Advertenties

Ook adverteren op mistermotley.nl ? Stuur dan een mail naar advertenties@mistermotley.nl

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

* verplicht