David Jablonowski


Richard Serra, Terminal, 1977

Wanneer besefte je dat je kunstenaar bent?
Het klinkt misschien dramatisch, maar eigenlijk op het moment dat ik dacht dat dit het enige was dat ik zou kunnen en willen doen.

Wat is het eerste kunstwerk dat er voor jou toe deed?
De aankoop van het werk Terminal van Richard Serra in 1977, leverde in mijn thuisstad Bochum in Duitsland een grote politieke discussie op. Ondanks dat deze discussie voor mij 'prenatal' was, ben ik er mee opgegroeid in latere jaren. Ieder keer dat ik als kind langs het werk kwam, vroeg ik mij af waarom iemand iets tegen deze vier stalen platen kan hebben.
Lees meer »

| | | tag - Richard Serra, Seth Price, David Jablonowski | laat een reactie achter
Marianne Theunissen


The Persuaders

Als kind wilde ik deze drie dingen: ontdekkingsreiziger (en tegelijkertijd dierenarts, dan kon ik de dieren die ik onderweg tegenkwam opereren), koorddanseres of kunstenares worden. Dit laatste des te meer na het zien van een uitzending van de “Versierders” (The Persuaders”, 1970 - 1971) waarin Roger Moore en Tony Curtis bij een fotografe op bezoek gaan met enkele vragen. De studio van de fotografe is helemaal leeg behalve in het midden waar een grote plastic hand staat met daarin de kunstenares, half liggend/half zittend. Ze draagt witte kleding, beweegt sloom en geeft allerlei interessante orakel antwoorden op de vage maar suggestieve vragen van de versierders. Ze heeft iets van een priesteres, maar dan in een modern jasje.
Lees meer »

| | | tag - Marianne Theunissen | laat een reactie achter
Erik Odijk



Wanneer besefte je dat je kunstenaar bent?
Ik heb dat eigenlijk nooit echt beseft... hoewel ik de laatste tijd sinds de 'haatcampagne' tegen de kunsten me wel degelijk als een kunstenaar gestigmatiseerd voel... Ik heb me wel altijd al een beetje een buitenstaander gevoeld, misschien is dat een gevoel dat bij een kunstenaar hoort? Op de kleuterschool liep men al weg met mijn tekeningen, letterlijk... het schrift met roofdiertekeningen dat op een ouderavond werd getoond heb ik nooit meer terug gezien... is gewoon achterovergedrukt door mijn toenmalige juf.
Lees meer »

| | | tag - Erik Odijk | 1 reactie
Maze de Boer



Wanneer besefte je dat je kunstenaar bent?
Bij de Gerrit Rietveld Academie deed ik toelating met fotografisch materiaal. Ik dacht dat mijn hart enkel bij de fotografie lag. Ik noemde mijzelf fotograaf of filmmaker, maar toen dat de lading van mijn werk niet meer dekte stelde ik me op een dag aan iemand voor als kunstenaar. Wellicht is dit het moment dat ik besefte dat ik kunstenaar was.
Lees meer »

| | | tag - Maze de Boer | 1 reactie
Serge Onnen



Wanneer besefte je dat je kunstenaar bent?
Geen idee.

Wat is het eerste kunstwerk dat er voor jou toe deed?
Bij ons thuis in Parijs was veel kunst en media. Heel veel kranten, tijdschriften, boeken, een vleugel, een cello. Maar ook een potloodtekening van Charley Toorop, een portret van haar dochter die de eerste liefde van mij vader was. Er zat een scheur in die tekening. Schijnt mijn moeder in een jaloerse bui ooit gedaan te hebben.
Lees meer »

| | | tag - Serge Onnen | 1 reactie