Espace Enny

Laag Keppel: een idyllische dorpje bestaande uit een plein en tien huizen, omringd door natuur en haast autovrij. De bermen lijken hier voller, voller met bloemen, allerlei soorten gras en duizenden insectjes. Twee keer per uur wordt het wiegende geluid van het groen om mij heen gebroken door een kerk uit een naburig dorp. Deze hypnotiserende natuur geeft rust, geen stress, geen druk. Het minuscule dorpje Laag-Keppel is gelegen in Gelderland. Te midden in dit lieflijk landschap is een galerie gevestigd, die zich deze zomer exclusief heeft gericht op Gelderse kunstenaars.
Deze galerie laat werken zien die voornamelijk hun inspiratie kennen uit de directe omgeving van de Gelderse kunstenaars, wat in hun geval meestal de natuur inhoudt. In een grote, lichte met hout bedekte ruimte zijn verscheidene kunstwerken geplaatst, variërend van abstracte sculpturen tot fijne potloodtekeningen. Voor het venster van de ruimte is een sculptuur geplaatst die de vorm van een forse boom lijkt te hebben. Deze ‘boom’ bestaat uit allerlei verticaal geplaatste schijven, die met elkaar verbonden zijn door een fijnmazig netwerk van draden die aan de buitenkant van het beeld zijn geplaatst. Het lijkt alsof de strak gespannen, witte draden de ‘boom’ proberen te wurgen, als een spin die zijn prooi heeft ingewikkeld. Deze ‘boom’ laat zich niet kennen en staat kaarsrecht, trots te zijn. Het felle licht werpt strakke schaduwen op de geometrische schijven, waarvan het beeld is opgebouwd. Naast deze boom lacht een jong kind in een charmante, blauwe bloemetjes jurk naar een tijger. Ze zijn beiden in heldere, vrolijke kleuren geschilderd. Het kleine meisje bevindt zich in een onbestemde ruimte en wordt omring door allerlei dieren die weggelopen lijken uit een Disney film. Het kleine meisje lijkt content met alle aandacht die ze krijgt. Een enkel hert kijkt me recht aan.
Tot en met 23 september bestaat de mogelijkheid om in de Galerie Espace Enny in Laag Keppel een groot aantal Gelderse werken te bewonderen. Deelnemende kunstenaars zijn Lobke Burgers, Anne von Freyburg, Wende Kieskamp, Edith Meijering, Kees Sabee, Ferry Staverman, Bernard Verhoeven en Surya de Wit.

















